Bu gün UEFA Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin növbəti oyunları keçirilib.
Qol.Az-ın məlumatına görə, klublarımızla yanaşı, bu gecə Avropanın bir neçə komandası da mübarizəyə qoşulub.
Bu mərhələyə iki gün öncə start verilmişdi. "Skendiya" (Makedoniya) öz meydanında "Portadaun" (Şimali İrlandiya) klubu ilə bərabərə qaldığı (0:0) halda, "Qomel" (Belarus) səfərdə "Vikinqur" (Farer adaları) komandasını darmadağın etmişdi - 6:0
Bu gün isə daha 34 oyun keçirilib. İlk görüşlər Bakı vaxtı ilə saat 20:30-da başlayıb. Günə "Hafnarfyordur" (İslandiya) - "Eschen/Mauren" (Lixtenşteyn) matçı ilə yekun vurulub. Bakı vaxtı ilə saat 00:15-də başlayan oyun 2:1 hesabı ilə meydan sahiblərinin xeyrinə başa çatıb.
Qeyd edək ki, bu mərhələnin cavab oyunları 10-12 iyul aralığında keçiriləcək.
5 iyul
Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin oyunları
00:00. "Krusaders" (Şimali İrlandiya) - "Rusenborq" (Norveç) - 0:3
Qollar: Dorsin, 19 (0:1), 76 (0:3), Dokal, 71 (0:2)
00:05. "Borak" (Bosniya və Herseqovina) – "Çelik" (Monteneqro) - 2:2
Qollar: Bojiç, 37-pen (0:1), Stakiç, 39 (1:1), Duqiç, 42 (2:1), Aqoviç, 82 (2:2)
00:15. "Hafnarfyordur" (İslandiya) - "Eschen/Mauren" (Lixtenşteyn) - 2:1
Qol: İnqason, 44 (1:0), Fassler, 48 (1:1), Byörnson, 81 (2:1)
20:30. "Kuopio" (Finlandiya) - "Llanelli" (Uels) - 2:1
Qollar: Yoenmaki, 5-pen (1:0), Purye, 19 (2:0), Boven, 45 (2:1)
20:30. "Yaqodina" (Serbiya) – "Ordabaşı" (Qazaxıstan) - 0:1
Qol: Mansur, 85 (0:1)
20:30. "Rudar" (Monteneqro) – "Şirak" (Ermənistan) - 0:1
Qol: Lamine, 71 (0:1)
20:30. "Renova" (Makedoniya) – "Libertas" (San Marino) - 4:0
Qollar: Bayrami, 4 (1:0), 10 (2:0), 83 (4:0), Skenderi, 60 (3:0)
20:45. "Levadiya" (Estoniya) - "Şiauliayi" (Litva) - 1:0
Qol: Juvenal, 63-avtoqol (1:0)
21:00. "Elfsborq" (İsveç) – "Floriana" (Malta) - 8:0
Qollar: Halt, 5 (1:0), 24 (3:0), 26-pen (4:0), Yavo, 10 (2:0), Nilson, 37 (5:0), Klaesson, 51 (6:0), Frik, 54 (7:0), Larson, 62 (8:0)
21:00. JJK (Finlandiya) – "Stabek" (Norveç) - 2:0
Qollar: Qruboroviks, 16 (1:0), Vusu, 66 (2:0)
21:00. "Pünik" (Ermənistan) - "Zeta" (Monteneqro) - 0:3
Qollar: Vuyaçiç, 66 (0:1), Peliçiç, 81 (0:2), Orlandiç, 90 (0:3)
21:30. "Suduva" (Litva) – "Dauqava" (Latviya) - 0:1
Qol: Kovalovs, 87 (0:1)
21:30. "Differdange" (Lüksemburq) – "Runavik" (Farer adaları) - 3:0
Qollar: Kettenmeyer, 30 (1:0), Bettmer, 41 (2:0), Rafik, 47 (3:0)
21:30. "Daçiya" (Moldova) – "Kelye" (Sloveniya) - 1:0
Qol: Sou, 42 (1:0)
22:00. "Birkirkara" (Malta) – "Metallurq" (Makedoniya) - 2:2
Qollar: Nestorovski, 2 (0:1), Santos, 53 (1:1), Kurlinov, 55 (1:2), Triqanza, 87 (2:2)
22:00. "Tirana" (Albaniya) – "Qrevenmaker" (Lüksemburq) - 2:0
Qollar: Mukkollari, 40 (1:0), Ferraj, 45 (2:0)
22:00. "Torpedo" (Gürcüstan) – "Aktobe" (Qazaxıstan) - 1:1
Qollar: Sabanadze, 62 (1:0), Bikman, 82 (1:1)
22:30. "Sarayevo" (Bosniya və Herseqovina) – "Hibernians" (Malta) - 5:2
Qollar: Sulyiç, 2 (1:0), Farruqia, 20 (1:1), Soares, 33 (1:2), Torlak, 45 (2:2), Karamatiç, 54-pen (3:2), Hadziç, 79 (4:2), Tatomiroviç, 90 (5:2)
22:30. "FC Santa Koloma" (Andorra) – "Osijek" (Xorvatiya) - 0:1
Qol: Miliçeviç, 77 (0:1)
22:45. "Tvente" (Hollandiya) – "UE Santa Koloma" (Andorra) - 6:0
Qollar: Şilder, 28 (1:0), 29 (2:0), Tadiç, 63 (3:0), Con, 71 (4:0), Plet, 77 (5:0), 79 (6:0)
23:00. "Olimpiya" (Sloveniya) – "Jeunesse" (Lüksemburq) - 3:0
Qollar: İveliya, 53 (1:0), Visente, 76 (2:0), 90 (3:0)
23:00. "Streymur" (Farer adaları) – "Qandzasar" (Ermənistan) - 3:1
Qollar: Hansen, 10-pen (1:0), 33-pen (3:0), Samuelsen, 26 (2:0), Korreya, 72 (3:1)
23:00. "Lex" (Polşa) – "Jetısu" (Qazaxıstan) - 2:0
Qollar: Muravski, 61 (1:0), Lovrensiks, 65 (2:0)
23:00. MTK (Macarıstan) - "Senica" (Slovakiya) - 1:1
Qollar: Lazok, 30 (1:0), Rolando, 58 (1:1)
23:30. "Cefn Druids" (Uels) - MYPA (Finlandiya) - 0:0
23:30. "La Fiorita" (San Marino) - "Metallurq" (Latviya) - 0:2
Qollar: Leliuaqa, 40 (0:1), Soloniçin, 90 (0:2)
23:30. "Teuta" (Albaniya) – "Metallurq" (Gürcüstan) - 0:3
Qollar: Tatanaşvili, 77 (0:1), Qetzadze, 84 (0:2), Kvaratsxeliya, 90-pen (0:3)
23:30. "Flamurtari" (Albaniya) – "Honved" (Macarıstan) - 0:1
Qol: Vernes, 46 (0:1)
23:45. "Banqor Siti" (Uels) - "Zimbru" (Moldova) - 0:0
23:45. "Kliftonville" (Şimali İrlandiya) - "Kalmar" (İsveç) - 1:0
Qol: Boyke, 71 (1:0)
23:45. "Sent-Patriks" (İrlandiya) – İBV (İslandiya) - 1:0
Qol: Faqan, 39 (1:0)
23:45. "Bohemians" (İrlandiya) – "Tor Akureyri" (İslandiya) - 0:0
3 iyul
"Skendiya" (Makedoniya) – "Portadaun" (Şimali İrlandiya) - 0:0
"Vikinqur" (Farer adaları) – "Qomel" (Belarus) - 0:6
Qollar: Qleb, 52 (0:1), 55 (0:2), Voronkov, 57 (0:3), Aleksieviç, 58 (0:4), Kaşevski, 70 (0:5), Levitski, 80 (0:6)
PSJ prezidenti: "Super Liqa mənim üçün mövcud deyil"
Muslera milli karyerasını başa vurdu
Azərbaycan boksçusundan bürünc medal - Avropa çempionatı
Şahmat üzrə Azərbaycan çempionu bəlli oldu
“Sabah” bölgələrdə seçimlərə başlayacaq
Futzal üzrə Azərbaycan kubokunda finalçılar müəyyənləşdi
Azərbaycan cüdoçusu Avropa çempionatının finalında uduzdu
"Sabah" Gənclər Liqasının qalibi oldu
"Karvan" və "İmişli"dən qələbə, lider xal itirdi
Azərbaycanın U-17 millisi Özbəkistana uduzdu
Əliyar Ağayev Fatih Terimin komandasının oyununda
Xavi qərarını niyə dəyişdi?
La Liqanın bəzi oyunları ABŞ-da keçiriləcək
PSJ-nin prezidenti "Qarabağ"ı təbrik etdi - Video, Şəkillər
İstanbul derbisinin hakimi bilindi
Hakimi təhqir etdiyi üçün cəzalandırıldı
"Qəbələ"nin futbolçusu əməliyyat olundu
PFL hakim təyinatlarını açıqladı
Klopp üzr istədi
Kroos: "Ançelotti bizə yalan danışdığını dedi"
"Yayda nələr olacağını birlikdə görəcəyik" - Musa Qurbanlı
İndi ən vacib xəbərlər telefonunuza gələcək!
Finalda təkrarlanan 6-cı cüt
“Qarabağ” “Neftçi”yə çatdı