"Azərbaycan - Belarus matçından nə gözləmək olar? Azərbaycan Haitiyə 0:3 uduzdu. Fernandu Santuş legioner məşqçidir. Bu, hər kəs tərəfindən son dərəcə neqativ qarşılanır".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Sumqayıt"ın sabiq baş məşqçisi Aleksey Baqa bu gün Azərbaycan millisinin Belarusla keçiriləcək yoldaşlıq oyunu ilə bağlı danışarkən deyib.
"Football.by"a açıqlama verən belaruslu mütəxəssis ölkəsinin yığması üçün matçın asan olmayacığını bildirib. Baqa həmçinin, Azərbaycanda məşqçi işləməyin də çətin olduğunu qeyd edib: "Azərbaycanda işləmək son dərəcə çətindir. Bunu şəxsi təcrübəmdən bilirəm. Fernandu Santuş üçün həqiqət anıdır. Orada yaxşı meydança olacaq. Hava da yaxşıdır. Amma belaruslular üçün oyun çətin keçəcək. Paradoksdur. Portuqaliyalının (Fernandu Santuş - red.) da işi çətindir, divara dirənib. Ümumiyyətlə, Azərbaycanda tələblər yüksəkdir".
Xatırladaq ki, bu gün keçiriləcək Azərbaycan - Belarus oyunu saat 21:45-də başlanacaq.