AFFA UEFA-nın Nəzarət və İntizam Komitəsinin 19 yaşadək qızlardan ibarət Azərbaycan yığması barədə qəbul etdiyi 8 yanvar 2010-cu il tarixli qərarın cərimə hissəsi ilə bağlı UEFA-nın müvafiq qurumuna apelyasiya şikayəti verib. Qol.Az-ın AFFA-nın rəsmi saytına istinadən yaydığı məlumata görə, U-19-un heyətində yaşı süni şəkildə azaldılmış 6 futbolçu - İna Boyko, Toma Besserdeçnaya, Olqa Qazıyeva, Olqa Səfərova, Natalya Suvorovtseva və Anastasiya Rəhmanova oynadığından, AFFA 60 min avro cərimələnib.
Eyni zamanda, Avropa çempionatının ilkin seçmə mərhələsi çərçivəsində ötən il 19-24 sentyabr aralığında Bakıda keçirilmiş İspaniya - Azərbaycan, Azərbaycan - Ukrayna və Kipr - Azərbaycan oyunlarının nəticələri ləğv olunub və hər üç matçda milli komandamıza 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilib. Üstəlik, U-19 2010-cu və 2011-ci ildə keçiriləcək Avropa çempionatı oyunlarından kənarlaşdırılıb, 2011-ci ildən sonrakı növbəti 3 il sınaq dövrü kimi təyin olunub.