"Beşiktaş" və "Sevilya"dan qələbə, "Zenit" darmadağın oldu

"Beşiktaş" və "Sevilya"dan qələbə, "Zenit" darmadağın oldu
DÜNYA FUTBOLU 10 Avqust 2018 / 02:08 11802
-  A +

UEFA Avropa Liqasında üçüncü təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarına yekun vurulub.

Qol.az xəbər verir ki, Avropanın müxtəlif şəhərlərində 35 qarşılaşma keçirilib.

“Şerif” öz meydanında İslandiyanın “Valyur” klubunu qəbul edib. Görüş meydan sahiblərinin 1:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb. “Qarabağ” Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində BATE-ni mübarizədən kənarlaşdıra bilməsə, o zaman Avroliqanın pley-offunda məhz bu cütün qalibi ilə qarşılaşacaq.

"Beşiktaş" İstanbulda Avstriyanın LASK klubu ilə qarşılaşıb. Türkiyə təmsilçisi 1 cavabsız qolla rəqibini üstələyib. Digər Türkiyə klubu "Başakşəhər" isə doğma meydanda "Bernli" (İngiltərə) qolsuz heç-heçə edib.

Rusiyanın "Zenit" klubu səfərdə "Dinamo"ya  (Minsk) 0:4 hesabı ilə uduzub.

"Sevilya" isə İspaniyada "Jalqris"dən (Litva) üstün olub - 1:0.




Avropa Liqası

Üçüncü təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

9 avqust

18:00. UFA (Rusiya) - "Proqres” (Lüksemburq) - 2:1

20:00. "Spartak” (Latviya) - "Suduva” (Litva) - 0:1

20:00. "Alaşkert” (Ermənistan) - ÇFR (Rumıniya) - 0:2

20:00. "Hapoel” (Hayfa, İsrail) - "Atalanta” (İtaliya) - 1:4

20:30. "Leyptsiq” (Almaniya) - "Universitatya” (Rumıniya) - 3:1

21:00. "Mariupol” (Ukrayna) - "Bordo” (Fransa) - 1:3

21:00. "Siqma” (Çexiya) - "Kayrat” (Qazaxıstan) - 2:0

21:00."Dinamo” (Minsk, Belarus) - "Zenit” (Rusiya) - 4:0

21:00. "Şturm” (Avsriya) - AEK (Kipr) - 0:2

21:00. "Trençin” (Slovakiya) - "Feyenoord” (Hollandiya) - 4:0

21:00. "Ludoqorets” (Bolqarıstan) - "Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - 1:0

21:00. "Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - APOEL (Kipr) - 2:2

21:00. "Torpedo” (Gürcüstan) - "Kukesi” (Albaniya) - 5:2

21:00. "Şerif” (Moldova) - "Valyur” (İslandiya) - 1:0

21:00. "Apollon” (Kipr) - "Dinamo” (Brest, Belarus) - 4:0

21:20. "Yagelloniya” (Polşa) - "Gent” (Belçika) - 0:1

21:45. "Norşelland” (Danimarka) - "Partizan” (Serbiya) - 1:2

21:45. MOİK (Bolqarıstan) - "Kopenhagen” (Danimarka) - 1:2

22:00. "Vitess” (Hollandiya) – "Bazel” (İsveçrə) - 0:1

22:00. "Genk” (Belçika) - "Lex” (Polşa) - 2:0

22:00. "Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Lütsern” (İsveçrə) - 4:0

22:00. "Olimpiya” (Sloveniya) - HİK (Finlandiya) - 3:0

22:00. "Beşiktaş” (Türkiyə) - LASK (Avstriya) - 1:0

22:00. "Başakşehir” (Türkiyə) - "Bernli” (İngiltərə) - 0:0

23:30. "Zarya” (Ukrayna) - "Braqa” (Portuqaliya) - 1:1

22:45. "Hibernian” (Şotlandiya) - “Mölde” (Norveç) - 0:0

22:45. "Spartak” (Serbiya) - "Bröndbyu” (Danimarka) - 0:2

22:45. "Sarsporq” (Norveç) - "Riyeka” (Xorvatiya) - 1:1

22:45. "Reyncers” ("Şotlandiya”) - "Maribor” (Sloveniya) - 3:1

22:45. "Kork Siti” (İrlandiya) - "Rusenborq” (Norveç) - 0:2

22:45. TNS (Uels) - “Midtyullend” (Danimarka) - 0:2

22:45. "Hayduk” (Xorvatiya) - "Styaua” (Rumıniya) - 0:0

23:00. "Legiya” (Polşa) - "Düdelanj” (Lüksemburq) - 1:2

23:05. "Slovan” (Slovakiya) - "Rapid” (Avstriya) - 2:1

23:45. "Sevilya” (İspaniya) - “Jalgiris” (Litva) - 1:0

 

Daha çox


Son xəbərlər
14.12.18  22:33

Roys birinci oldu

14.12.18  21:05

Yalquzaq

14.12.18  13:52

"Dəli"nin 28-ci klubu