Premyer Liqanın təqvimi

XƏBƏR 5 Avqust 2009 / 17:49 1779
-  A +

Azərbaycan Premyer Liqasının birinci mərhələsinin təqvimi təsdiqlənib. Peşəkar Futbol Liqasının mətbuat xidmətindən Qol.Az-a verilən məlumata görə, 12 komandanın iştirakı ilə keçiriləcək çempionatın ilk 22 turunda baş tutacaq oyunların tarixi tam müəyyənləşib.

Avqustun 3-də keçirilmiş püşkatmadan sonra cütlüklər bilinsə də, matçların günləri dəqiqləşməmişdi. Təqvimə əsasən, XVIII milli çempionat avqustun 14-də Salyanda “Muğan” - “Standard” oyunu ilə start götürəcək.

Təsnifat mərhələsi
 
Birinci dövrə - 2009-cu il
 
I tur
 
14 avqust (cümə)

1. «Muğan» (Salyan) – «Standard» (Sumqayıt)

15 avqust (şənbə)

2. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) – «Bakı» (Bakı)
3. «Turan» (Tovuz) – «Qarabağ» (Ağdam)
4. «İnter» (Bakı) – «Karvan» (Yevlax)

16 avqust (bazar)

5. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) – «Neftçi» (Bakı)
6. «Qəbələ» (Qəbələ) – «Simurq» (Zaqatala)

 
18-20 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
 
II tur
 
21  avqust  (cümə)

7. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «İnter» (Bakı)

22  avqust  (şənbə)

8. «Neftçi» (Bakı)» - «Turan» (Tovuz)
9. «Simurq» (Zaqatala) - «Muğan» (Salyan)

23  avqust  (bazar)

10. «Bakı» (Bakı) -  «Standard» (Sumqayıt)
11. «Karvan» (Yevlax) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
12. «Qarabağ» (Ağdam) - «Qəbələ» (Qəbələ)
 
25-27 avqust
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
 
III tur
 
28  avqust  (cümə)

13. «Standard» (Sumqayıt) -  «Simurq» (Zaqatala)

29  avqust  (şənbə)

14. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Neftçi» (Bakı)
15. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)

30  avqust  (bazar)

16. «İnter» (Bakı) - «Bakı» (Bakı)
17. «Turan» (Tovuz) - «Karvan» (Yevlax)
18. «Muğan» (Salyan) - «Qarabağ» (Ağdam)
 
5 sentyabr (şənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Azərbaycan – Finlandiya

9 sentyabr (çərşənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Almanya – Azərbaycan
 
IV tur
 
11 sentyabr (cümə)

19. «Karvan» (Yevlax) - «Qəbələ» (Qəbələ)

12 sentyabr (şənbə)

20. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Turan» (Tovuz)
21. «Bakı» (Bakı) -  «Simurq» (Zaqatala)

13 sentyabr (bazar)

22. «Neftçi» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)
23. «Qarabağ» (Ağdam) - «Standard» (Sumqayıt)
24. «İnter» (Bakı) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
 
15-17 sentyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
 

 
16-17 sentyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/16 final görüşlərinin ilk oyunları
 

 
V tur
 
18 sentyabr  (cümə)

25. «Turan» (Tovuz) - «İnter» (Bakı)

19 sentyabr (şənbə)

26. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
27. «Standard» (Sumqayıt) - «Neftçi» (Bakı)

20 sentyabr (bazar)

28. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Bakı» (Bakı)
29. «Muğan» (Salyan) - «Karvan» (Yevlax)
30. «Simurq» (Zaqatala) - «Qarabağ» (Ağdam)
 
23-24 sentyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/16 final görüşlərinin cavab oyunları
 
VI tur
 
25 sentyabr (cümə)

31. «İnter» (Bakı) -  «Qəbələ» (Qəbələ)

26 sentyabr (şənbə)

32. «Bakı» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
33. «Karvan» (Yevlax) - «Standard» (Sumqayıt)
34. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) -  «Muğan» (Salyan)

27 sentyabr (bazar)

35. «Neftçi» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)
36. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Turan» (Tovuz)
 
  10 oktyabr (şənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Lixtenşteyn – Azərbaycan

14 oktyabr (çərşənbə)
Dünya çempionatının seçmə oyunu
“A” Azərbaycan – Rusiya
 
VII tur
 
17  oktyabr (şənbə)

37. «Standard» (Sumqayıt) -  «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
38. «Turan» (Tovuz) - «Bakı» (Bakı)
39. «Simurq» (Zaqatala) - «Karvan» (Yevlax)

18  oktyabr (bazar)

40. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
41. «Muğan» (Salyan) - «İnter» (Bakı)
42. «Qarabağ» (Ağdam) - «Neftçi» (Bakı)
 
20-22 oktyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
 
21 oktyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
 
VIII tur
 
23 oktyabr (cümə)

43. «İnter» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)

24 oktyabr (şənbə)

44. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Simurq» (Zaqatala)
45. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)

25 oktyabr (bazar)

46. «Bakı» (Bakı) - «Neftçi» (Bakı)
47. «Karvan» (Yevlax) - «Qarabağ» (Ağdam)
48. «Turan» (Tovuz) - «Qəbələ» (Qəbələ)
 
IX tur
 
30 oktyabr (cümə)

49. «Qarabağ» (Ağdam) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)

31 oktyabr (şənbə)

50. «Simurq» (Zaqatala) - «İnter» (Bakı)
51. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Bakı» (Bakı)

1 noyabr  (bazar)

52. «Neftçi» (Bakı) - «Karvan» (Yevlax)
53. «Muğan» (Salyan) - «Turan» (Tovuz)
54. «Standard» (Sumqayıt) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
 
3-5 noyabr
Çempionlar Liqası və Avropa Liqası
 
4-5 noyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/8 final görüşlərinin ilk oyunları
 
X tur
 
7 noyabr (şənbə)

55. «Bakı» (Bakı) - «Karvan» (Yevlax)
56. «İnter» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
57. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Muğan» (Salyan)

8 noyabr (bazar)

58. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Neftçi» (Bakı)
59. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)
60. «Turan» (Tovuz) - «Standard» (Sumqayıt)
 
11-12 noyabr (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/8 final görüşlərinin cavab oyunları
 
14-18 noyabr
“A” Azərbaycan milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu
 
XI tur
 
20 noyabr  (cümə)

61. «Standard» (Sumqayıt) - «Qəbələ» (Qəbələ)

21 noyabr  (şənbə)

62. «Karvan» (Yevlax) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
63. «Simurq» (Zaqatala) - «Turan» (Tovuz)

22 noyabr  (bazar)

64. «Muğan» (Salyan) - «Bakı» (Bakı)
65. «Neftçi» (Bakı) - «İnter» (Bakı)
66. «Qarabağ» (Ağdam) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
 
24-26 noyabr
Çempionlar Liqası
 
25 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
 
İkinci dövrə
 
XII tur
 
27 noyabr (cümə)

67. «Qarabağ» (Ağdam) - «Turan» (Tovuz)

28 noyabr (şənbə)

68. «Bakı» (Bakı) -  «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
69. «Simurq» (Zaqatala) - «Qəbələ» (Qəbələ)

29 noyabr (bazar)

70. «Karvan» (Yevlax) -  «İnter» (Bakı)
71. «Neftçi» (Bakı) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
72. «Standard» (Sumqayıt) - «Muğan» (Salyan)
 
2-3 dekabr
Avropa Liqası
 
XIII tur
 
4 dekabr (cümə)

73. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Karvan» (Yevlax)

5 dekabr (şənbə)

74. «Standard» (Sumqayıt) - «Bakı» (Bakı)
75. «Turan» (Tovuz) - «Neftçi» (Bakı)

6 dekabr (bazar)

76. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Qarabağ» (Ağdam)
77. «Muğan» (Salyan) - «Simurq» (Zaqatala)
78. «İnter» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
 
8-9 dekabr
Çempionlar Liqası
 
XIV tur
 
8 dekabr (çərşənbə axşamı)

79. «Karvan» (Yevlax) - «Turan» (Tovuz)

9 dekabr (çərşənbə)

80. «Simurq» (Zaqatala) - «Standard» (Sumqayıt)
81. «Bakı» (Bakı) - «İnter» (Bakı)

10 dekabr (cümə axşamı)

82. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
83. «Neftçi» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)
84. «Qarabağ» (Ağdam) - «Muğan» (Salyan)
 
XV tur
 
12 dekabr (şənbə)

85. «Simurq» (Zaqatala) - «Bakı» (Bakı)

13 dekabr (bazar)

86. «Standard» (Sumqayıt) - «Qarabağ» (Ağdam)
87. «Muğan» (Salyan) - «Neftçi» (Bakı)
88. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Karvan» (Yevlax)
89. «Turan» (Tovuz) - «Xəzər-Lənəkran» (Lənkəran)
90. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «İnter» (Bakı)
 
16-17 dekabr
Avropa Liqası
 
XVI tur
 
18 dekabr  (cümə)

91. «Karvan» (Yevlax) - «Muğan» (Salyan)

19 dekabr  (şənbə)

92. «İnter» (Bakı) - «Turan» (Tovuz)
93. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Qəbələ» (Qəbələ)

20 dekabr (bazar)

94. «Bakı» (Bakı) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
95. «Neftçi» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)
96. «Qarabağ» (Ağdam) - «Simurq» (Zaqatala)
 
23 dekabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
 
XVII tur
 
25 dekabr (cümə)

97. «Standard» (Sumqayıt) - «Karvan» (Yevlax)

26 dekabr (şənbə)

98. «Turan» (Tovuz) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
99. «Simurq» (Zaqatala) - «Neftçi» (Bakı)

27 dekabr (bazar)

100. «Qarabağ» (Ağdam) - «Bakı» (Bakı)
101. «Muğan» (Salyan) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
102. «Qəbələ» (Qəbələ) - «İnter» (Bakı)
 
2010-cu il
 
XVIII tur
 
5 fevral (cümə)

103. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Standard» (Sumqayıt)

6 fevral (şənbə)

104. «Bakı» (Bakı) - «Turan» (Tovuz)
105. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)

7 fevral  (bazar)

106. «İnter» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)
107. «Karvan» (Yevlax) - «Simurq» (Zaqatala)
108. «Neftçi» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
 
XIX tur
 
12 fevral (cümə)

109. «Standard» (Sumqayıt) - «İnter» (Bakı)

13  fevral (şənbə)

110. «Qarabağ» (Ağdam) - «Karvan» (Yevlax)
111. «Simurq» (Zaqatala) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)

14  fevral (bazar)

112. «Neftçi» (Bakı) - «Bakı» (Bakı)
113. «Muğan» (Salyan) - «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
114. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Turan» (Tovuz)
 
XX tur
 
16 fevral (çərşənbə axşamı)

115. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Qarabağ» (Ağdam)
116. «İnter» (Bakı) - «Simurq» (Zaqatala)

17 fevral  (çərşənbə)

117. «Karvan» (Yevlax) - «Neftçi» (Bakı)
118. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Standard» (Sumqayıt)
119. «Turan» (Tovuz) - «Muğan» (Salyan)
120. «Bakı» (Bakı) - «Qəbələ» (Qəbələ)
 
XXI tur
 
20 fevral (şənbə)

121. «Qarabağ» (Ağdam) - «İnter» (Bakı)
122. «Simurq» (Zaqatala)- «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı)
123. «Karvan» (Yevlax) - «Bakı» (Bakı)

21 fevral (bazar)

124. «Neftçi» (Bakı) - «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran)
125. «Standard» (Sumqayıt) - «Turan» (Tovuz)
126. «Muğan» (Salyan) - «Qəbələ» (Qəbələ)
 
XXII tur
 
26 fevral  (cümə)

127. «Xəzər-Lənkəran» (Lənkəran) - «Karvan» (Yevlax)

27 fevral (şənbə)

128. «Olimpik-Şüvəlan» (Bakı) - «Qarabağ» (Ağdam)
129. «Bakı» (Bakı) - «Muğan» (Salyan)

28 fevral  (bazar)

130. «Qəbələ» (Qəbələ) - «Standard» (Sumqayıt)
131. «Turan» (Tovuz) - «Simurq» (Zaqatala)
132. «İnter» (Bakı) - «Neftçi» (Bakı)
 
3 mart (çərşənbə)
“A” Azərbaycan milli komandasının beynəlxalq yoldaşlıq oyunu
 
6-7 mart (şənbə, bazar)
Azərbaycan Kuboku uğrunda  1/4 final görüşlərinin ilk oyunları
 
Final mərhələsi
 
17-18 mart (çərşənbə, cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/4 final görüşlərinin cavab oyunları
 
31 mart (çərşənbə)
Ehtiyat gün
 
14 aprel (çərşənbə)
Ehtiyat gün
 
28-29 aprel (çərşənbə, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda 1/2 final görüşlərinin ilk oyunları
 
5-6 may (çərşənbə, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan Kuboku uğrunda  1/2 final görüşlərinin cavab oyunları
 

 

Daha çox


Son xəbərlər