Avroliqada 1/16 finalçılar müəyyənləşdi

Avroliqada 1/16 finalçılar müəyyənləşdi
DÜNYA FUTBOLU 14 Dekabr 2018 / 02:17 12874
-  A +

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Qol.az xəbər verir ki, 6-cı turda keçirilən 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar bəlli olub.

Türkiyənin "Beşiktaş" klubu öz meydanında “Malmö” ilə qarşılaşıb və 0:1 hesabı ilə uduzaraq qrupda qalıb. Millimizin futbolçusu Riçard Almeydanın şərəfini qoruduğu "Astana" da səfərdə "Renn"ə 0:2 hesabı ilə məğlub olaraq qrupdan çıxa bilməyib. 

Beləliklə, "Bayer" (Almaniya), "Sürix" (İsveçrə), "Zaltsburq" (Avstriya), "Seltik" (Şotlandiya), "Zenit" (Rusiya), "Slaviya" (Praqa, Çexiya), "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya), "Fənərbağça" (Türkiyə), "Arsenal" (İngiltərə), "Sportinq" (Portuqaliya), "Betis" (İspaniya), "Olimpiakos" (Yunanıstan), "Vilyarreal" (İspaniya), "Rapid" (Vyana, Avstriya), "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya), "Latsio" (İtaliya), "Genk" (Belçika), "Malmö" (İsveç), "Sevilya" (İspaniya), "Krasnodar" (Rusiya), "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna), "Renn" (Fransa), "Çelsi" (İngiltərə), BATE (Belarus) adını növbəti mərhələyə yazdırıb.
 
1/16 finalda onlara Çempionlar Liqasının qrup mərhələsini 3-cü yerdə tamamlayan "Brügge" (Belçika), "İnter" (İtaliya), "Napoli" (İtaliya), "Qalatasaray" (Türkiyə), "Benfika" (Portuqaliya), "Şaxtyor" (Donetsk, Ukrayna), "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) və "Valensiya" (İspaniya) da qoşulacaq.


13 dekabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, 6-cı tur

G qrupu

21:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 1:0

21:55. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya) - 2:0


1.

Vilyarreal

6

2

4

0

12:5

10

2.

Rapid

6

3

1

2

6:9

10

3.

Rangers

6

1

3

2

8:8

6

4.

Spartak Moskva

6

1

2

3

8:12

5

H qrupu

21:55. "Latsio" (İtaliya) - "Ayntraxt" (Almaniya) - 1:2

21:55. "Marsel" (Fransa) - "Apollon" (Kipr) - 1:3

1.

Ayntraxt

6

6

0

0

17:5

18

2.

Latsio

6

3

0

3

9:11

9

3.

Apollon

6

2

1

3

10:10

7

4.

Marsel

6

0

1

5

6:16

1


İ qrupu

21:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Malmö" (İsveç) - 0:1

21:55. "Genk" (Belçika) - "Sarpsborq" (Norveç) - 4:0

1.

Genk

6

3

2

1

14:8

11

2.

Malmo

6

2

3

1

7:6

9

3.

Besiktas

6

2

1

3

9:11

7

4.

Sarpsborg 08

6

1

2

3

8:13

5


 

J qrupu

21:55. "Akhisar" (Türkiyə) - "Standard" (Belçika) - 0:0

21:55. "Sevilya" (İspaniya) - "Krasnodar" (Rusiya) - 3:0

1.

Sevilya

6

4

0

2

18:6

12

2.

Krasnodar

6

4

0

2

8:8

12

3.

Standart

6

3

1

2

7:9

10

4.

Akhisarspor

6

0

1

5

4:14

1


K qrupu

21:55. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Yablonets" (Çexiya) - 0:1

21:55. "Renn" (Fransa) - "Astana" (Qazaxıstan) - 2:0

1.

Dinamo K.

6

3

2

1

10:7

11

2.

Ren

6

3

0

3

7:8

9

3.

FC Astana

6

2

2

2

7:7

8

4.

Yablonec

6

1

2

3

6:8

5

L qrupu

21:55. "MOL Vidi" (Macarıstan) - "Çelsi" (İngiltərə) - 2:2

21:55. PAOK (Yunanıstan) - BATE (Belarus) - 1:3

1.

Çelsi

6

5

1

0

12:3

16

2.

BATE

6

3

0

3

9:9

9

3.

MOL Vidi

6

2

1

3

5:7

7

4.

PAOK

6

1

0

5

5:12

3


A qrupu

00:00. AEK (Kipr) - "Bayer" (Almaniya) - 1:5

00:00. "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Sürix" (İsveçrə) -  1:1

1.

Bayer Leverkuzen 

6

4

1

1

16:9

13

2.

Sürix

6

3

1

2

7:6

10

3.

AEK

6

1

2

3

6:12

5

4.

Ludoqorets

6

0

4

2

5:7

4


B qrupu

00:00. "Leypziq" (Almaniya) - "Rusenborq" (Norveç) -  1:1

00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Zalsburq" (Avstriya) -  1:2

1.

Zalsburg 

6

6

0

0

17:6

18

2.

Seltik

6

3

0

3

6:8

9

3.

Leypsiq

6

2

1

3

9:8

7

4.

Rosenborq

6

0

1

5

4:14

1

 

C qrupu

00:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Bordo" (Fransa) - 0:1

00:00. "Slaviya" (Çexiya) - "Zenit" (Rusiya) - 2:0

1.

Zenit

6

3

2

1

6:5

11

2.

Slaviya

6

3

1

2

4:3

10

3.

Bordo

6

2

1

3

6:6

7

4.

Kopenhagen

6

1

2

3

3:5

5


 

D qrupu

00:00. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə) -  1:0

00:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Anderlext" (Belçika) - 0:0

1.

Dinamo  Zagreb

6

4

2

0

11:3

14

2.

Fənərbaxça

6

2

2

2

7:7

8

3.

Spartak Trnava

6

2

1

3

4:7

7

4.

Anderlext

6

0

3

3

2:7

3


 

E qrupu

00:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 1:0

00:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Vorskla" (Ukrayna) - 3:0

1.

Arsenal

6

5

1

0

12:2

16

2.

Sportinq

6

4

1

1

13:3

13

3.

Vorskla Poltava

6

1

0

5

4:13

3

4.

Qarabağ

6

1

0

5

2:13

3


F qrupu

00:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Betis" (İspaniya) - 0:0

00:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Milan" (İtaliya) - 3:1


1.

Betis 

6

3

3

0

7:2

12

2.

Olimpiakos

6

3

1

2

11:6

10

3.

Milan

6

3

1

2

12:9

10

4.

Dudelanj

6

0

1

5

3:16

1

 

 

 

Son xəbərlər
19.01.19  20:10

Millimizdən qələbə