Avroliqada 1/16 finalçılar müəyyənləşdi

Avroliqada 1/16 finalçılar müəyyənləşdi
GÜNDƏM 8 Dekabr 2017 / 02:02 12316
-  A +

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Qol.az-ın məlumatına görə, keçirilən 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşib.

Baş tutan oyunlardan sonra "Astana", "Ludoqorets", AEK, "Lokomotiv", "Kopenhagen", "Srvena Zvezda", "Marsel" və "Atletik" növbəti mərhələyə adlayıblar.
 
Qeyd edək ki, daha əvvəl 16 komanda növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edib. Bunlar "Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit” və “Real Sosyedad”dır.




7 dekabr

Avropa Liqası

VI tur
 
A qrupu

“Slaviya” - “Astana” 0:1
Qol: Aniçiç, 38

“Vilyareal” - “Makkabi” 0:1
Qol: Blackman, 60


1.

Vilyarreal

6

3

2

1

10:6

11

2.

Astana

6

3

1

2

10:7

10

3.

Slavia

6

2

2

2

6:6

8

4.

Makkabi

6

1

1

4

1:8

4



B qrupu

“Dinamo Kiyev” - “Partizan” 4:1
Qollar:
Morozyuk, 6 (1:0), Moraes, 28 (2:0); 31 (3:0), Jevtoviç, 45+4-pen (3:1), Moraes, 77-pen (4:1)

“Yanq Boyz” - “Skenderbeu” 2:1
Qollar:
Gavazaj, 51 (0:1), Hoarau, 55 (1:1), Assale, 90+5 (2:1)


1.

Dinamo K.

6

4

1

1

13:7

13

2.

Partizan

6

2

2

2

8:9

8

3.

Yanq Boyz

6

1

3

2

5:6

6

4.


Skenderbeu

6

1

2

3

6:10

5



C qrupu

“Hoffenhaym” - “Ludoqorets” 1:1
Qollar: Ochs, 25 (1:0), Vanderson, 62 (1:1)

“Başakşəhər” - “Braqa” 2:1
Qollar: Viska, 10 (1:0), Silva, 55 (1:1), Emre, 77-pen (2:1)

 

1.

Braqa 

6

3

1

2

9:8

10

2.

Ludoqorets

6

2

3

1

7:5

9

3.

Başaksehir

6

2

2

2

7:8

8

4.

Hoffenhaym

6

1

2

3

8:10

5



D qrupu

“Austria” - AEK 0:0

“Riyeka” - “Milan” 2:0
Qollar: Puljiç, 7, Qavranoviç, 47


1.

Milan

6

3

2

1

13:6

11

2.

AEK

5

1

5

0

6:5

8

3.

Riyeka

6

2

1

3

11:12

7

4.

Austriya

5

1

2

3

9:16

5


E qrupu

“Apollon” - “Everton” 0:3
Qollar: Lookman, 21; 28, Vlasiç, 87

“Atalanta” - “Lion” 1:0
Qol: Petagna, 10


1.

Atalanta

6

4

2

0

14:4

14

2.

Lion

6

3

2

0

11:4

11

3.

Everton

5

1

1

4

5:15

4

4.

Apollon

5

0

3

3

6:12

3



F qrupu

“Kopenhagen” - “Şerif” 2:0
Qollar: Sotiriou, 56, Luftner, 59

“Zlin” - “Lokomotiv” 0:2
Qollar: Mirançuk, 70, Farfan, 75


1.

Lokomotiv

6

3

2

1

9:4

11

2.

Kopenhagen

6

2

3

1

7:3

9

3.

Şerif

6

2

3

1

4:4

6

4.

Zlin

6

0

2

4

1:10

2


G qrupu

“Styaua” – “Luqano” 1:2
Qollar: Daprela, 3 (0:1), Vecsei, 32 (0:2), Gnohere, 60 (1:2)

“Hapoel” – “Viktoriya” 0:2
Qollar: Hejda, 28, Horava, 83


 

1.

Viktoriya

6

4

0

2

13:8

12

2.

Styaua

6

3

1

2

9:7

10

3.

Luqano

6

3

0

3

9:11

9

4.

Hapoel

6

1

1

4

5:10

4



H qrupu

“Arsenal” – BATE 6:0
Qollar: Debuşi, 11, Uolkott, 37, Uilşir 43, Polyakov, 51-avtoqol, Jiru, 64-pen, Elneny, 74

“Srvena Zvezda” – “Köln” 1:0
Qol: Srniç, 22


1.

Arsenal

6

4

1

1

14:4

13

2.

Srvena Zvezda

6

2

3

1

3:2

9

3.

Köln

6

2

0

4

7:8

6

4.

BATE

6

1

2

3

6:16

5




I qrupu

“Marsel” – “Zalsburq” 0:0

“Gimarayş” – “Konyaspor” 1:1
Qollar: Bourabia, 15 (0:1), Turan, 77-avtoqol (1:1) 


1.

Salzburg

6

3

3

0

7:1

12

2.

Marsel

6

2

2

2

4:3

8

3.

Konyaspor

6

1

3

2

4:6

6

4.

Gimaraynş

6

1

2

3

5:9

5


J qrupu

“Herta” – “Ostersuns” 1:1
Qollar Papaqiannopolos, 58 (0:1), Pekarik, 61-avtoqol (1:1)

“Zarya” – “Atletik” 0:6
Qollar: Aduriz, 70, Qarsiya 85


1.

Ostersunds

6

3

2

1

8:5

11

2.

Atletik

6

3

2

1

8:4

11

3.

Zorya

6

2

1

3

3:9

6

4.

Herta

6

1

2

3

6:7

5



K qrupu

“Vitess” – “Nitsa” 1:0
Qol: Kastaignos, 85

“Zulte-Veragem” – “Latsio” 3:2
Qollar: De Pauv, 6 (1:0), Heylen, 60 (2:0), Keysedo, 67 (2:1), Lukas Leyva, 76 (2:2), Leya, 83 (3:2)

1.

Latsio

6

4

1

1

12:7

13

2.

Nitsa

6

3

0

3

12:9

9

3.

Varegem

6

2

1

3

8:13

7

4.

Vitess

6

1

2

3

5:10

5




L qrupu

“Vardar” – “Rosenborq” 1:1
Qollar: Ytalo, 9 (1:0), Bentner, 45+2 (1:1)

“Real Sosyedad” – “Zenit” 1:3
Qollar: Yeroxin, 35 (0:1), Villian Joze, 50 (1:1), İvanoviç, 64 (1:2),
Paredes, 85 (1:3)

1.

Zenit

6

5

1

0

17:5

16

2.

Real Sosyedad

6

4

0

2

16:6

12

3.

Rusenborq

6

1

2

3

6:11

5

4.

Vardar

6

0

1

5

6:17

1


 

Daha çox


Son xəbərlər